{month}
{day}

Magyar sporttehetségek az Európai Ifjúsági Parajátékokon

A magyar válogatott szinte egész napos utazás után érkezett meg a verseny helyszínére Helsinkibe, valamint Pajulahtiba a Paralimpiai Centerbe. Gyönyörű természet, professzionális környezet és színvonalas ellátás fogadta csapatunkat.

A június 28. és 29. klasszifikációkkal, edzésekkel, technikai meetingekkel és akklimatizálódással telt.

Az ünnepélyes megnyitó június 30-án 18.00-kor lesz, amihez a Helsinkiben maradt úszok is csatlakoznak.

Versenynapok: július 1., 2., 3. Számunkra péntek és szombat lesz érdekes, ekkor versenyeznek játékosaink.

Várhatóan a versenyek nagy része élőben youtube-on követehető lesz az alábbi linkeken:

Asztalitenisz

Atlétika:

Táblázat a magyar játékosok várható versenybekerüléseiről

Szurkoljunk a magyar csapatért!

BESZÁMOLÓK

2022. június 30.

Június 30. is edzésekkel telt. Atlétáink megismerkedhettek a holnapi verseny helyszínéül szolgáló pályával.

18.00 órakor egy nagyon hangulatos megnyitó ünnepség zajlott, amire a várakozások ellenére a Helsinkiben maradt úszóink sajnos nem tudtak csatlakozni hozzánk kisebb klasszifikációs fennakadás miatt.

A versenyzőket az Európai Paralimpiai Bizottság elnöke köszöntötte.

Július 1-én megkezdődnek versenyek, amit delegációnk tagjai már nagy izgalommal várnak, hogy megmutathassák kitartó munkájuk gyümölcsét és összemérhessék magukat különböző nemzetek indulóival.

A versenyen 29 nemzet csapatai, kb.:430 versenyző és kísérőkkel együtt összesen kb.: 800 fő vesz részt.

2022. július 1.

A mai napon versenyzőink teljes bedobással álltak rajthoz minden sportágban, aminek meg is lett az eredménye:

Atlétika:

Kis Ramón, aki súlylökőként indult az F20-as kategóriában, megnyerte saját korosztályának versenyét, így az esti éremátadó ünnepség keretein belül vehette át díját, és neki zengett a magyar Himnusz.

Úszás:

Molnár Liliána: egyéni csúcsokat úszva 100 m háton 6. , 50 m gyorson 5. helyet szerzett

Payer Kata: 100 m háton 4. helyezést ért el, 50 m gyorson pedig 3.-ként álhatott dobogóra.

Boccia:

Gigácz Gergő mindkét mai mérkőzésén diadalmaskodott ellenfelei felett és nyertesként zárta a játszmát.

Újpál Dalmának szintén két mérkőzése volt, amiken nagyon szépen játszott, de sajnos egyiket sem zárhatta nyereséggel.

Asztalitenisz:

Játékosaink egy barátságos körmérkőzést játszottak egy helyi asztaliteniszező ellen, ami jókedvvel telt. Sok kisebb tanulsággal és jó hangulattal zárták a napot.

Bár pár versenyzőnek már véget ért a verseny, szombaton tovább folytatódik legtöbb versenyzőnk számára a megmérettetések sora!

2022. július 2.

Az előző versenynapunkhoz hasonló szép eredményekkel meneteltünk végig a napon.

Atlétika:

Pente Kevin a mai napon 2 versenyszámban is indult, ahol mindkét esetben érmet szerzett. Távolugrásban T20 kategóriában 1. helyezést ért el. Valamint 400m futásban T20 kategóriában elsőként ért célba, a T38 kategóriával összesített eredményben 2. helyezettként állhatott dobogóra.

Úszás:

Grünfelder Bence 100m Pillangóban 3. helyezettként állhatott dobogóra.

Mellette Payer Kata 200m vegyesen 5.-ként végzett.

Molnár Liliána pedig 100m gyorson 7. helyezettként zárta a versenyt.

Boccia:

Gigácz Gergő kitartó taktikus játszmája sajnos ma nem hozott győzelmet, de így is a nagyon szép 2. helyezéssel, ezüstéremmel koronázta a versenyt.

Számunka és versenyzőink számára a verseny befejeződött.

Az elmúlt időszak kitartó munkája megcáfolhatatlanul megmutatkozott.

Így a magyar csapat 2 bronz, 2 ezüst és 2 arany éremmel térhet haza az Európai Ifjúsági ParaJátékokról.

A holnapi nap rekreációval fog telni. A hetet az esti záró ünnepség fogja lezárni. Amire a Helsinkiben tartózkodó úszó csapat is csatlakozik hozzánk.

2022. július 3.-4.

A csapat Pajulahtiban töltött utolsó napja, már verseny nélkül telt. Így alkalom adódott rá, hogy más sportágakat, amikből még folyt a verseny megismerhessenek csapatunk tagjai.

Szerencsére az addig Helsinkiben tartózkodó úszók is csatlakoztak ezen a napon hozzánk.

Még a záró ünnepség előtt tartottunk egy értékelő megbeszélést, kiemelve az érmes versenyzőinket, és megköszöntük minden edző és kísérő munkáját.

Majd a záró ceremónia következett, amin a legtöbb érmet szerzett Pente Kevin lehetett a zászlóvivőnk.

A hétfői nap már csomagolással telt, és egy fél napos utazás után élményekkel és tapasztalatokkal gazdagodva érkeztünk haza.