{month}
{day}

TANAK Országos Atlétika Diákolimpia és Tehetségkutató Verseny

Bács-Kiskun megye diákjai elsöprő sikert arattak az Országos Tehetségkutató versenyen

2016. június 10-11-én, Zánkán került megrendezésre 19 megye részvételével, a TANAK Országos Atlétika Diákolimpia és Tehetségkutató Verseny. Ezen a megmérettetésen, a megyei fordulók első helyezettjei vehettek részt. Két korcsoportban, 330 diák mérhette össze ügyességét atlétika sportágban. Bács-Kiskun megyéből 16 diák nyert jogot, a megyei fordulók eredményei alapján, a versenyen való részvételre. Bács-Kiskun megye diákjai megcsillantották kiemelkedő tehetségüket és sportszerűségüket. Egyéni eredményekről, a http://fodisz.hu/verseny/eredmenyek/ linken találhatnak bővebb információt.

Az egyéni megmérettetésen kívül, a megyék között is folyt a versengés. Az összesített eredmények alapján, megyénk kiemelkedő teljesítményt nyújtott ezen a bajnokságon. Szoros küzdelemben, az ország legsikeresebb megyéjének járó díjat Bács-Kiskun megye szerezte meg. Negyedik korcsoportban az ország legeredményesebb fiú csapatának járó kupát szintén Bács-Kiskun megye kapta. Az országos versenybíróság döntése alapján, az ország legtehetségesebb atlétája cím is Bács-Kiskun megyébe, a Kiskőrösi EGYMI-ben tanuló, Kővári Patrikhoz került. Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítőknek! Igazi megyei csapatmunka volt! Azt kívánom, hogy egy év múlva ismét ilyen összefogásról, és eredményekről számolhassunk be!

A TANAK Országos Atlétika Diákolimpia és Tehetségkutató Verseny a FODISZ támogatásával valósult meg.