{month}
{day}

XXXII. Cházár András Emlékverseny és Úszás Országos Diákolimpia

Soósné Rácz Márta, a Cházár András Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium  testnevelő tanárának beszámolója.

XXXII. Cházár András Emlékverseny  és Úszás Országos Diákolimpia Döntő hallássérült, beszédfogyatékos és halmozottan sérült diákok részére

Rendezvény szervezője: FODISZ

Rendezvény lebonyolítója:  Cházár András Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

Beszámoló

2018. december 7-8-án, XXXII. alkalommal rendeztük meg Vácon a 25 m-es fedett uszodában a Cházár András Úszó Emlékversenyt és FODISZ Úszás Országos Diákolimpia Döntőt.

Az eseményre 7+1 hallássérült iskola nevezett (Vác, Bp.  siketek, Bp. Nagyothallók, Szeged, Debrecen, Bp. Újvárospark, Kolozsvár és a Simon Antal Tagintézmény ahonnan a beszédfogyatékos tanulók szép számmal érkeztek).

A versenyre összesen 79 hallássérült, logopédiai osztályba járó és halmozottan fogyatékos gyermeket neveztek, akiket 20 fő testnevelő tanár kísért.

Vendégeink 2018. december 7-én a késő délutáni órákban érkeztek meg, és az iskola kollégiumában voltak elszállásolva.

Vacsora után a gyermekek részére filmvetítést szerveztünk, míg a kísérő tanárok technikai értekezleten vettek részt. Az értekezleten az iskolák képviselői arról szavaztak, hogy a jövőben a 4 x 50 m-es váltókat csökkentsük 4 x 25 m-re.

2018. december 8-án, reggel 9 órakor a megnyitó ünnepséggel kezdődött a verseny.

Kőműves Sándor, a SINOSZ  váci szervezetének elnöke

Vendégeink köszöntötték a versenyzőket, majd Toponári Gábor megnyitotta a versenyt. Majd Nagy Norbert a DECATHLON áruház igazgatója üdvözölte a gyerekeket, és az áruház ajándékát, minden gyermeknek egy úszósapkát és egy úszó szemüveget adott át.

A verseny 27 versenyszámban 48 futamban zajlott. Együtt versenyeztek a hallássérült, a logopédiai osztályok, és a halmozottan fogyatékos versenyzők. Az értékelésnél mindenkit a saját kategóriájában,

I és II. korcsoportban díjaztuk.

Az I-III. helyezett érem, az I-VI. helyezett oklevél díjazásban részesült.

Az érmeket, és az okleveleket meghívott vendégeink adták át.

A versenyen orvosi ügyelet volt, de orvosi beavatkozásra nem került sor.

A versenyen nagyon színvonalas, izgalmas futamokat láthattunk.

Évről-évre egyre több a tehetséges úszóversenyző a hallássérültek között. Ami sajnálatos, hogy ha kikerülnek az általános iskolából befejeződik a úszó pályafutásuk, példa erre Raibl Rebeka.

Kimagasló eredményeket ért el:

Rafael Attila                                     Bp. Siketek

Bálint Rafael                                     Bp. Siketek

Koch Máté                                         Bp. Siketek

Kosa Ábel                                          Bp. Nh

Rudi Diána                                         Bp. Nh.

Boros Tamara                                   Bp. Nh.

Raibl Anna                                         Vác

Rafael Cintia                                     Bp. Siketek

A verseny a 4 x 50 m-es váltókkal zárult.

A fiú váltóversenyeket a Bp. Siketek, a lány váltókat a váci csapat nyerte.

A MIX váltó volt az egyik legizgalmasabb versenyszám, melyek a VÁC csapata nyert.

A diákok az eredményhirdetés alkalmával boldogan vették át az egyéni és a csapatban nyert érmeket.

6.       Kolozsvár

Az Újvárospark és a Simon Antal Iskola tanulói nem vettek részt a pontversenyben, de ajándékot ők is kaptak.

Vándorserlegek:

A FODISZ által alapított (2016. Csomó Józsefné emlékére) vándorserleget a Bp. Siketek vitték újra haza.

Weltner Györgyné siket olimpiai bajnok által alapított vándorserleget (2017) a mindenkori MIX váltó győztese viheti haza!

Ismét elnyertük ezt a vándorkupát! A kupákat Kapás Róbert adta át.

Az egyéni díjakat fiú-lány kategóriában adtuk át.

A 2018. verseny legeredményesebb fiú versenyzője: Bálint Rafael és Rafael Attila lett.

Mindketten két első és egy második helyezést értek el (6+6+5=17 pont)

A 2018. verseny legeredményesebb lány versenyzője: Rudi Diána, aki három egyéni 50m-es számát megnyerte (6+6+6=18 pont)

Így lett két fiú és két lány azonos ponttal legeredményesebb versenyző.

A legeredményesebb váci fiúnak és lánynak járó díjat Raibl Annának és Kerekes Máténak a váci SINOSZ elnöke: Kőműves Sándor adta át.

Köszönjük a FODISZ-nak a támogatást, melynek segítségével színvonalasan megrendezhettük a XXXII. Cházár András Emlék Úszóversenyt, mely egyben a FODISZ Úszás Országos Diákolimpiai Döntője is.

Köszönjük a Váci Önkormányzatnak a kedvezményes uszodahasználatot.

Valamint Nagy Norbertnek, Bíró Györgynek az ajándékokat, mellyel nagy örömet szereztek a gyerekeknek.