{month}
{day}

Kézilabda diákolimpia két fordulóban

Gyönkön rendeztük a 2018/2019. tanév Kézilabda Országos Diákolimpiai Döntőjének mindkét fordulóját. A novemberi első fordulóban győztes bajai csapat esélyesként várhatta a májusi második fordulót, a pápaiak pedig visszavágásra készültek. Ennek megfelelően izgalmasan alakult a torna, Baja és Pápa is újfent legyőzte Szekszárd és Gyönk csapatát, kettejük mérkőzését pedig sportszerű, igen magas színvonalú meccsen ismét Bajának sikerült megnyernie.

Az összesített végeredmény:

1.       Bajai EGYMI

2.       Pápa – Vajda János EGYMI

3.       Hőgyészi Hegyhát Általános Iskola és Gimnázium Gyönki Tagintézménye

4.       Szekszárd – Tolna Megyei EGYMI

A két forduló összesítésben legjobb kapusa a pápai Kolompár Dominik lett.

A legjobb játékosnak járó kupát és különdíjat pedig a bajai Princz Ádám érdemelte ki. Ez utóbbi különdíj Mocsai Tamás 119-szeres magyar válogatott kézilabdázó felajánlása, mely a magyar bajnok, magyar kupa-győztes, KEK-döntős játékos válogatott saját válogatott melegítője.

Gratulálunk a csapatoknak és a felkészítő kollégáknak!Köszönet a versenybíróknak és a Tolna megyei szervezőknek a munkájukért!