Lezajlott a Készségfejlesztő Iskolák Országos Diákolimpiai Döntője Baján

Október 1-jén Baján rendezték meg a Készségfejlesztő Iskolák Országos Diákolimpiai Döntőjét. A Bajai EGYMI Petőfi-szigeti sportpályáján közel hetven diák mérte össze tudását atlétikai versenyszámokban.

A viadal célja az volt, hogy versenylehetőséget biztosítson a készségfejlesztő iskolák tanulói számára, népszerűsítse az atlétikai sportágakat, valamint segítse a tehetséges diáksportolók kiválasztását és fejlődését.

A döntőn két korosztályban indultak a versenyzők: V. korcsoport (2008–2009-ben születettek) és VI. korcsoport (2006–2007-ben születettek). A diákok többféle versenyszámban próbálhatták ki magukat: 50, 100, 200 és 400 méteres síkfutás, távolugrás, súlylökés, valamint kislabdahajítás.

A versenyre az ország számos intézményéből érkeztek diákok:

  • Budapesti Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola és Készségfejlesztő Iskola

  • Kaposvári Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium, EGYMI és Pedagógiai Szakszolgálat

  • Meixner Ildikó EGYMI, Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

  • Szegedi Szakképzési Centrum József Attila Általános Iskolája és Szakképző Iskolája

  • Móri Gárdonyi Géza Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és EGYMI

  • Komlói EGYMI, Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

  • Bajai Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és EGYMI

  • Kecskeméti Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és EGYMI

A bajai esemény méltó példája volt annak, hogy a sport mindenki számára lehetőséget ad a kibontakozásra, az örömteli versengésre és a közösségi élmények átélésére.