{month}
{day}

„Tüskés” kosárlabda

Immáron harmadik alkalommal rendeztük meg a FODISZ Országos Kosárlabda Diákolimpiai Döntőjét, melynek az igen impozáns Tüskecsarnok két kosárpályája adott otthont 2019. február 21-én. Rohamosan nő a sportág népszerűsége, és a három év alatt szemmel láthatóan sokat is fejlődtek a csapatok. Míg 2016-ban egy négy csapatos meghívásos tornát tudtunk összehozni, idén már 31 intézmény rendelkezik TANAK vagy ÉRTAK kosárlabda csapattal, közülük a 6 legjobb képviselhette magát az országos döntőn. A csapatokban vegyesen játszhattak fiúk és lányok, kisebbek és nagyobbak.  A verseny szabolcsi fölényt hozott, Nyírbátor fölényes győzelmeket aratva nyerte a tornát Nyírbátor és Tatabánya előtt. A torna legjobb fiú játékosa Alexa Mihály lett Nyíregyházáról, a legjobb lány játékos Virág Alexandra Nyírbátorból. A legjobb pontszerző a nyírbátori Kardos Pál lett, az ő különdíját, a Kiss Lenke Kosársuli ajándékát a versenyt személyes jelenlétével megtisztelő FODISZ mentor, Kiss Lenke adta át. Köszönjük a sportszerű versenyzést, gratulálunk a csapatoknak és a felkészítő tanároknak.