{month}
{day}

FÖLDön futók futóverseny

A már hagyománnyá vált utcai futóverseny  idén szeptember 16-án egy meleg, napsütéses délutánon került megrendezésre a Tapolca Kft, a Tapolcai Diáksport Egyesület és az FVSE szervezésében.  A fiatalokat megmozgató sportprogramon a város és a környék általános és középiskoláiból vettek részt a diákok több korcsoportban.  Idén 416 induló volt, melyek között 40 sportoló volt tanulásban, értelmileg akadályozott és autista.  A rajt és a cél a Csermák József rendezvénycsarnoknál volt. A közös bemelegítés után korcsoportonként különböző távot kellett teljesíteni a futóknak, akik célba érkezéskor csokit és ásványvizet kaptak. Az első három helyezett érem és oklevél díjazásban részesült.

Legeredményesebb SNI-s diák korcsoportjában, ahol 87 induló volt 8.-ként ért a célba.