{month}
{day}

Sikeres szereplés a Boccia Tátra Kupán

2017. június 10-13. harmadik alkalommal rendezték meg a Boccia Tátra Kupát Liptovsky Janban, Szlovákiában.

A magyar csapatot 10 versenyző képviselte. A versenyről a csapatot vezető László Anita készített írásos beszámolót:

A BC1 kategóriában Langauer Katinka (Miskolci Akarat SE) kiegyensúlyozott versenyzéssel, átgondolt  játékkal a II. helyen végzett. Nagyszerű teljesítmény ebben a nagyon erős mezőnyben. Oláh Balázs (Pécsi Lendület SE)V. helyezett lett.

BC2 kategóriában Kalános Róbert (MDSE) kiváló játékkal az elődöntőig jutott. Robi fantasztikus teljesítménnyel IV. lett  a 13 fős mezőnyben. Nagy Vivien (MDSE) IX. helyen végzett, szintén szép játékkal.

BC3 kategóriában Murguly Elemér (MDSE) a VIII. helyet szerezte meg, ellenfelét és a későbbi győztest nehéz helyzetbe hozta kiváló, taktikus játékával. Nagy András (KMSE) szintén szépen versenyzett, nagyon erős ellenfeleket kapott, de kiválóan helyt állt. Abramov Dánielnek (MDSE) ez a verseny nem sikerült, a labdacseréhez kevésbé tudott alkalmazkodni, sajnos utolsó helyen végzett. Szerencsére sikerült a teljes szettet kicserélni, reméljük az új labdákkal   jobb eredményt tud elérni.

A BC4 kategória versenyzői közül  minden játékos az MDSE versenyzője volt. Szabó Alexandra nem tudta hozni formáját, sajnos kikapott ellenfeleitől. Suha Vivien a legjobb versenyzőkkel kezdett, sajnos nagyon nagy pontaránnyal kikapott. Lőrincz Gábor változóan játszott.